Forum weselne

Organizacja wesela => Fotograf/Kamerzysta => Wątek zaczęty przez: Ewcia w 27 Listopad, 2013, 10:49:33

Tytuł: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: Ewcia w 27 Listopad, 2013, 10:49:33
Kwestia nie do rozwiązania bo każdy ma inne gusta jednak uważam, że decydowanie się zarówno na kamerzystę jak i fotografa to jakiś rodzaj "przeinwestowania". Dlatego ja np. zdecydowałam się tylko na fotografa i nie żałuję! Zdjęcia wyszły cudne, artystyczne a nie tandetne. Myślę, że fotograf mniej jest mniej krępujący. Nikt chyba nie lubi być nagrywany kiedy je kotleta  :P
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: AniaNia w 10 Grudzień, 2013, 09:37:56
Również uważam, że zamawianie fotografa i kamerzysty to trochę za dużo. A ponieważ ślub bez fotografii nie może się odbyć to kamerzysta jest jednym słowem zbędny :)
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: siedmil w 11 Luty, 2015, 16:09:53
Wystarczy sam fotograf. Poza tym fotograf obecnie dysponuje takim sprzętem, którym jest w stanie nagrywać również filmy full HD. Dlatego nie wiem czy jest sens płacić jeszcze za kamery... :)
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: kamisucha w 24 Luty, 2015, 14:25:54
Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami. Obecnie kamerzysta nie jest już potrzebny. Wszystko jest w stanie zrobić fotograf. Tym bardziej, że obecnie, aparaty mogą nagrywać filmy fullHD. Więc kamerzysta na prawdę przestaje być potrzebny.
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: kalina w 19 Marzec, 2015, 15:43:22
Kamerzysta...jak to jest niepotrzebny? Nawet fotograf musi umieć dobrze zrobić film. Oczywiście nie mówimy tutaj o postawieniu statywu i zostawieniu go na pastwę losu tylko o profesjonalne ujęcia z najistotniejszych chwil. Wówczas kamerzysta z prawdziwego zdarzenia jest nam niezbędny gdyż fotograf ma dar do łapania kadrów statycznych a kamerzysta do ruchomych.
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: pola2686 w 22 Marzec, 2015, 14:18:17
Popieram! Również jestem zdania, że fotograf wystarczy. Kamerzysta tylko niepotrzebnie wszystkich krępuje, a film i tak ogląda się rzadko. Lepiej zainwestować w ładne zdjęcia :)
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: marii w 10 Listopad, 2015, 09:14:57
No dokładnie, dajcie spokój kto jeszcze ogląda filmy z wesela :). Dla mnie puszczanie ludziom filmów z wesela to tortura i powinno być zakazane przez konwencję genewską :). Ja mam zamówionego tylko fotografa i o kamerzyście nie myślałam nawet przez chwilę. Swoją drogą ktoś z Lublina lub okolic miał na ślubie tego fotografa: http://pawelkata.com/ (http://pawelkata.com/) chciałam podpytać czy wszystko było ok itd?
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: zuzolek10 w 24 Styczeń, 2016, 14:43:56
Kamerzyści już nie są tak popularni. Teraz młodzi chcą mieć pamiątkowe zdjęcia zamiast filmów. Mi marzy się sesja plenerowa nad morzem lub w górach. Mam kilka pomysłów na zdjęcia i szukam obecnie fotograf ślubny Łódź (http://weseleforum.pl/viewtopic.php?f=4&t=160&p=475638). Bierzemy ślub w przyszłym roku i chcę powoli wszystko załatwić, żeby później nie latać na ostatnia chwilę. 
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: marines w 10 Maj, 2016, 20:31:22
Ja wolę fotografa, filmy są już niemodne, zresztą film będzie nagrany na płytę, płyta wrzucona w kąt i będzie się tylko kurzyć. Zdjęcia natomiast zawsze miło się ogląda :) Znalazłem też taki portal na którym są fotografowie weselni z całego kraju, można przebierać do woli, oceny uzytkowników, portfolio fotografów no i oczywiście ceny. http://www.fotografia-slubna.pl/ (http://www.fotografia-slubna.pl/)
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: tarch86 w 18 Maj, 2016, 12:48:49
Ja optowałam za fotografem ślubnym, bez kamerzysty, bo dzisiaj jest już nieopłacalny. Faktycznie, do zdjęć częściej się wraca niż do filmu, który, umówmy się, nie trwa jednej godziny i 3/4 musisz przewijać, żeby dotrzeć do najlepszych momentów.
A często za zdjęciami kryją się historie tych najbardziej zapamiętywalnych chwil z ceremonii czy wesela, które uatrakcyjniają spotkanie, kiedy się je przytacza więc ta forma pamiątki jest o wiele korzystniejsza.

Stwierdziliśmy zgodnie, że pozostaniemy przy fotografie ślubnym, przynajmniej goście nie będą się czuć nieswojo w jego obecności, jak byłoby w przypadku kamerzysty.
My wybierzemy Agatę Pietrzyk (http://agatapietrzyk.com (http://agatapietrzyk.com)), panią fotograf ślubną z Warszawy, przyjaciółka mi ją polecała i widząc, jakie piękne zdjęcia jej zrobiła, decyzja nie trwała zbyt długo.
Jeszcze zastanawiamy się nad sesją narzeczeńską, mamy trochę czasu więc zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: SilownieZewnetrzne.net w 24 Maj, 2016, 14:49:20
Mnie sie wydaje ze kamerzysta tez powinien byc.
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: elzbieta81 w 02 Listopad, 2016, 19:48:42
Zdecydowanie kamerzysta.
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: przyszła89 w 16 Listopad, 2016, 10:31:20
A ja uważam, że zarówno fotograf, jak i kamerzysta są potrzebni. Jeśli jednak ktoś chce zainwestować tylko w jedną z tych usług, to uważam, że powinien wybrać fotografa.
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: Zenorios w 16 Listopad, 2016, 13:04:59
Ja nie lubię oglądać siebie na filmach dlatego postawiłabym na fotografa, bo zdjęcia jeszcze jakoś znoszę :) Zresztą wydaje mi się że zdjęcia są lepsza pamiątką, jak są wywołane.
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: Anna80 w 16 Listopad, 2016, 15:47:48
A moim zdaniem warto mieć zarówno fotografa jak i kamerzystę. Kamera uchwyci całkowicie w inny sposób całą uroczystość. Dobry kamerzysta to skarb. Podobnie ma się sprawa z fotografem - możemy wybrać słabego, który stworzy takie zdjęcia, których nikt nie będzie chciał oglądać jak i takiego który zapewni niezwykłe emocje. :)
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: jolla334 w 23 Listopad, 2016, 13:03:12
Dokładnie, ale ważniejszy jest kamerzysta.
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: Japonka w 20 Grudzień, 2016, 15:14:33
Moim zdaniem nikt nie jest ważniejszy, warto odłożyć pieniądze i zainwestować w dobrego fotografa oraz kamerzystę - to oni dbają o utrwalenie naszych wspomnień. Warto, aby było to dobrze zrobione.
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: krembak w 25 Styczeń, 2017, 18:02:43
Moim zdaniem film to w ogóle jest zbędny, wystarczy sam fotograf
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: PannaMłoda88 w 27 Styczeń, 2017, 13:07:32
Warto wybrać dobrego fotografa to pewne. Jak korzystałam z usług specjalisty, który  jest ceniony w Polsce i na świecie. Widziałam, że nawet prowadzi kursy (http://szkolaobrazu.pl/) fotograficzne dla fotografów ślubnych - jak zobaczyłam zdjęcia to wiedziałam, że warto było dopłacić do profesjonalisty.
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: Robert100 w 06 Luty, 2017, 23:09:55
Fotografia ślubna (http://www.sommer-foto.pl) to szczerze mówiąc coś więcej niż wybór kamerzysty lub fotografa. To przede wszystkim bardzo ważna decyzja. Ślub w białej sukni zdarza się raz w życiu więc chyba warto dobrze zastanowić się nad tym, kto to wydarzenie będzie dokumentował. Dla mnie istotne jest to, aby pamiątka dla pokoleń przetrwała na lata
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: Pati30 w 28 Czerwiec, 2017, 16:10:55
Jak dla mnie film z wesela to coś co obejrzy się raz czy dwa a potem trafia na wieczność do jakiejś szafy i tyle :) Także chyba szkoda pieniędzy. Z kolei fajne zdjęcia czasami miło jest obejrzeć i powspominać. Szczególnie że teraz najczęściej w ofercie fotografów są od razu albumy: https://www.planujemywesele.pl/katalog/1/kategoria/fotografia-slubna/miasto/warszawa,776 (https://www.planujemywesele.pl/katalog/1/kategoria/fotografia-slubna/miasto/warszawa,776)
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: mirabelka88 w 30 Czerwiec, 2017, 11:19:48
Moim zdaniem i kamerzysta i fotograf jest potrzebny , ale wiadomo kwestia gustu. Ja znalazłam fotografa który miał masę wspaniałych pomysło aż cieżko było mi sie zdecydować:) Wybraliśmy coś takiego zerknij                                http://www.lasonfotografia.pl/22,plener (http://www.lasonfotografia.pl/22,plener) byłam bardzo zadowolona z sesji , oryginalna i z pomysłem. Zdjęcia wyszły piękne i takie wysmakowane dokładnie to czego szukalam.
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: anka34 w 05 Lipiec, 2017, 11:54:45
Moim zdaniem kamerzysta jest potrzebny :) Pamiątka będzie do końca życia :) Jeśli chodzi o fotografa to może zamiast niego wynająć fotobudkę , zawsze to tańszy koszt a przy tym świetna zabawa. Jeśli chcesz zobaczyć jak to wszystko wygląda, zerknij tutaj https://www.mimofoto.pl/fotobudka-warszawa .
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: Yeronlye w 10 Sierpień, 2017, 13:41:34
Ja uważam, że zupełnie nie ma potrzeby zatrudniać kamerzysty/ U nas zdjęcia robił Pan Patryk Wolański i zdjęcia wykonane przez niego są w zupełności wystarczające. Idealnie oddają atmosferę całej ceremonii i przyjęcia!
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: angelaw w 29 Sierpień, 2017, 13:19:39
Też bardzo długo się nad tym zastanawialiśmy i nie wiedzieliśmy czy nie zdecydować się na jedno i drugie, jednak budżet nam na to nie pozwalał. Zdecydowaliśmy się tylko na fotografa, ale wcale nie żałuję, ponieważ zdjęcia są przepięknie zrobione i przywołują wszystkie wspomnienia. Zdecydowaliśmy się na fotografię ślubną w Warszawie http://www.agnieszkaklosinska.pl (http://www.agnieszkaklosinska.pl) Jeśli ktoś poszukuję fotografa to szczerze polecam, współpracę też miło wspominam. Pani ma wiele pomysłów, co się ceni. Warto na stronie obejrzeć jej prace.
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: licealnaDziunia w 06 Wrzesień, 2017, 08:48:12
Dla mnie tysiąc razy lepszą opcją jest klasyczny fotograf. Kamerzyście mówimy nie :D
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: porQue w 10 Wrzesień, 2017, 22:02:58
Kamerzysta to chyba lepsza opcja, bardziej uniwersalna :)
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: romek213 w 11 Wrzesień, 2017, 06:25:13
według mnie lepszy jest fotograf

_______________________
ortopeda bydgoszcz (https://athleticomed.pl/ortopeda-bydgoszcz)
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: alek435 w 12 Wrzesień, 2017, 09:20:35
według mnie lepszy kamerzysta jest

_______________________
testy do policji z odpowiedziami (http://egzaminypolicyjne.pl///)
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: NoKimi w 19 Wrzesień, 2017, 12:34:48
Hmm, a to nie jest jeden człowiek, który robi obie rzeczy na raz ;P? Przynajmniej ja miałem takie wyobrażenie :)
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: NoNames w 20 Wrzesień, 2017, 10:38:35
Też jestem w takiej opcji, żeby korzystać z usług i fotografa i kamerzysty :)
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: Pati30 w 28 Wrzesień, 2017, 15:37:13
Moim zdaniem warto pomyśleć o jednym i o drugim. Zdjęcia są faktycznie najlepszą pamiątką a nikt nie lubi oglądać przydługawych filmów. Teraz jednak modne są krótkie filmiki z stylu teledysku, który trwa raptem kilka minut. Można trafić na naprawdę fajnie skręcone filmy ślubne bądź podziękowania dla rodziców (myślę, ze to super pomysł zamiast piosenki "cudownych rodziców mam"). Jak ktoś szuka kamerzysty w Krakowie to warto zaglądnąć na stronę: https://www.planujemywesele.pl/katalog/1/kategoria/wideofilmowanie/miasto/krakow,299

Jeśli jednak ktoś czuje się skrępowany obecnością kamery to może faktycznie lepiej odpuścić. To ma być wyjątkowy dzień więc po co dokładać sobie stresów?:)
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: aneczka w 06 Październik, 2017, 17:57:56
My zrezygnowaliśmy z kamerzysty bo to jednak koszta większe, a tak naprawdę mało kto ogląda ten film więcej niż raz. A zdjęcia, to wiadomo, że się przegląda, no i jest taka pamiątka na zawsze. A płyta się uszkodzi i lipa. A jak szukacie fotografa z Warszawy to polecam zerknąć tutaj https://podswiatlo.pl/ Na stronie jest zamieszczone portfolio.
Tytuł: Odp: Fotorgraf czy kamerzysta?
Wiadomość wysłana przez: mirabelka88 w 20 Czerwiec, 2018, 14:09:27
Powiem Wam, że moim zdaniem właśnie tradycyjne zdjęcia to wciąż jeden z najlepszych rozwiązań :) Filmy często nie są oglądane, szczególnie te szczegółowe z dużych imprez.... a do zdjęć zawsze chętnie się wraca :) Jeśli poszukujecie dobrego fotografa to szczerze polecam to studio: http://sorkowska.com/ :) Świetne pomysły i super wykonanie!